19 апреля 2024, пятница, 4:59
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+22 +
Этнический, 23:31, 22.10

Поверте в 90-х когда я учился стипендия была символической - ночью грузчиком на вокзале - днем занятия - вечером курсовые и секция каратэ. Не рассчитывайте на это государство и родителей. Ищите способы заработать пока учитесь. Преподаватели не отморозки - поймут отсутствие на отдельных занятиях.

Ответить
+5 +
Студент 70-х, 4:41, 23.10

Этнический, простите! Прежде, чем кому-то советовать, научитесь правильно писать слово "поверьте" и правильно расставляйте знаки препинания. А преподаватели не поймут, не то время. По Вашей орфографии можно предположить, что Вы учились без стипендии

Ответить
+1 +
гость, 9:16, 23.10

Можно подумать сейчас стипендии большие.

Ответить
+5 +
студент бгу, 5:55, 23.10

За все годы обучения ни разу такого не наблюдал, все всегда приходит вовремя

Ответить
-4 +
Гена, 6:23, 23.10

Сначала социальную стипендию, потом социальное жилье, пособие и т. д. Подработать никак?

Ответить
0 +
Ігар Іваноў, 8:06, 23.10

Студэнт піша кажаце?

Памятаю фізік у школе расказваў армейскую гісторыю. Камандзір часткі атрымаў ліст пад загалоўкам "Ананімка":
4 аркушы праўды-маткі пра салдацкае жыццё і ...подпіс "Вася Сідарэнка". Вася Сідарэнка быў такі сапраўдным салдатам часткі.
Камандзіру прыйшлося правесці асветніцкую працу і пазнаёміць радавога Сідарэнку з сэнсам слова "ананім", якое, як высветлілася Васю падказалі болей адукаваныя саслужыўцы. Яны ж і подпіс з разшыфроўкай "Вася Сідарэнка" параілі паставіць.

А запытайцеся у майго сына, ці атрымаў ён стыпендыю і ці ў поўным аб'ёме. Толькі не здзіўляйцеся, што калі Вы забыліся сябе назваць, то Вас папросяць болей не турбаваць сваімі пытаннямі.

Я не ведаю дзе вучыўся "Этнический", але дэкан факультэту, дзе вучыцца мой сын, раіць бацькам якраз адваротнае - максімальна трываць і даць студэнтам магчымасць усе сілы аддаваць вучобе, хаця б на першых курсах, калі маецца такая магчымасць. І я удзячны дэкану, бо ведаю, што такое вучоба на гэтым факультэце.

Настаўнікі, якія "поймут отсутствие на отдельных занятиях" мне не настаўнікамі не бачацца.

Паколькі не я сыну, а сын мне учора на сваю стыпендыю каўбаскі прынёс, то ...мякка кажучы даўно хочацца паглядзець у пашпарт РФ "Этнического".

Ответить
+4 +
правда, 8:16, 23.10

а другим платят, в чем подвох?

Ответить
+1 +
яковлевич, 8:23, 23.10

Я студентом получал стипендию и работал сторожем. Летом собирались группой, оформлялись как стройотряд и работали на мелиорации. Заработанного хватало. что бы одеться, обуться, сходить в кабак. Правда "пахали" как рабы на галерах.

Ответить
-3 +
Аліса, 9:43, 23.10

Затрымліваюць? І правільна. На маўклівых воду возяць. БРСМ дапаможа, там "шмат выгодаў" абяцаюць.

Ответить