19 апреля 2024, пятница, 15:41
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 14
+46 +
Dzimmu, 14:22, 25.07

Поклон!

Ответить
+45 +
Ales, 14:41, 25.07

Гэта сапраудны Беларускі спартовец і Герой а не розныя домрачавы-азаранкі без радства....Малайчына!Прыклад для пераймання!

Ответить
+30 +
Свядомы, 15:07, 25.07

Гавока не пра тое, што Вiталь сапраудны герой, гаворка, што ён сапрудны БЕЛАРУС, як i усе хто любiць беларускую мову i культуру. Дзякуй за мову!

Ответить
+28 +
рашызм=фашызм, 14:41, 25.07

Я просты грамадзянiн Беларусi , пакуль толькi прынцыпова пiшу каментары па-беларуску. Слава мове, Слава Беларусi!

Ответить
+29 +
цімох, 14:42, 25.07

І я размаўляю па-беларуску

Ответить
+30 +
цімох, 15:10, 25.07

Шчыра кажучы, не заўсёды, але ўсё часцей .... Вось пішу на мове заўсёды. Гуркоў - беларус што трэба. Вельмі паважаю! Бяру прыклад.

Ответить
+25 +
Мікалай Рагачоўскі, 15:30, 25.07

Ні толькі размаўляць але і зрабіць так як гэта ёсць у людзей. Каб першая дзяржаўная (матчына) мова гучала паўсюдна и стала ўсамдзелішна першай. Хай ТНП і яго карупцыйная ко...ла размаўляюць на другой таго што паходу першай( роднай) ня ведаюць. Але народ, калі ён народ , павінен гаварыць на матчынай. Дзівостна. Бачу пасты, якія маюць сэнсавы накірунак супраць абрыдлага шклоўскага выскачкі, але напісаны на рускай мове. Дарэчы. А чаго мы вось тут назіраем НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ а чаго не так- НАПІСАЦЬ КАМЕНТАР. Пакуль не ўдарыў гром, Рабі, браток, высновы: Не будзь такім чмыром - Трымайся Роднай мовы! Віват беларускай мове. Калі У. Караткевіч працаваў у рэдакцыі газеты г. Рагачова, ён меў падпітку ад роднай мовы, таго што мова тады яшчэ свабодна гучала і ніякаму неадукаванаму міліцыянту не прыходзіла на роздум мысля выпісваць штрафы за тое што чалавек ёй карыстаецца. Як усё змянілася. Якія даверлівыя бываюць людзі калі ўручаюць свой лёс і давяраюць кіраваць дзяржавай прайдз.... м.

Ответить
+15 +
Менск, 16:34, 25.07

Класна

Ответить
+8 +
qwe, 21:24, 25.07

Добрае відэа, кранула за сэрца :)

Ответить
0 +
Не не кожны, 22:47, 25.07

За исключением одного историка.

Ответить
+3 +
Бабуля, 22:50, 25.07

Мая матуля была выкладчыкам беларускай мовы.Гэта так прыгожа размауляць па беларускi.

Ответить
+1 +
семен, 23:30, 25.07

Караткевiч нiколi не пiсау на тарашкевiче......

Ответить
+1 +
leo44, 23:58, 25.07

Можа кожны,ды не хоча -вось у чым бяда...

Ответить
+4 +
женя, 0:22, 26.07

мне искренне стыдно что я плохо знаю свой родной язык! точнее мову!

Ответить