30 апреля 2024, вторник, 5:49
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 5
+3 +
Зінаіда Цімошак, 20:05, 1.11

2-га лістапада трэба не сядзець на з'ездзе, а ўсім разам сабрацца ў Курапатах, там, дзе знішчалі беларускіх пісьменнікаў.

Не зусім зразумелая пазіцыя Таварыства

Ответить
+1 +
Вшивый козёл размахивающий топором санкций, 21:16, 1.11

Цалкам згодны з гэтым сцвярджэннем. Тыя, хто жадае размаўляць па-беларуску будуць рабіць гэта нягледзячы на розныя акалічнасці і перашкоды жыцця. Прыклад Генадзь Лойка. Чамусьці вось не чую ніякіх навін пра яго.

Ответить
0 +
Стары, 0:44, 2.11

«Ад ныцікаў пра зьнікненьне мовы шмат шкоды, а карысьці ніякай» Так, так. Але ныцік гэта чалавек беларускі, тутэйшы які не страціў свае прыкмецьця пачуцці і ныя па тэме "знікненьня" мовы, а не па тэме знікненьня таннага напоя з прылаўкаў сталічных крамаў! Чалавек даўно хварэе без матчынае мовы...а Вы яго шаноўны штурхаеце у лагер "бязкарысных" і "шкоднікаў". Усё сваё жыцьё колькі я Вас ведаю у Вас дамінуе пачуцьцё узброеннага "слаўцом" і лейцамі...прыватнага над грамацкім. Вось Вам бы розгі,папругу...вось Вам бы кайданы...вось Вам бы месца "бацькі"...кахаць мову і адначасова прыніжаць хворага тутэйшага гэта поступ сляпога чалавека з ружжом... Мабыць гэта мне пачулася, што і пра беларусаў-туніяццаў нехта прыдумаў з сталічных ну з тых хто не ныя і ня шкодны...

Ответить
0 +
litvinka, 1:18, 2.11

З"езд павинен быу адбыцца 26.10,але не дали памяшкання,таму праходзиць 2.11.А вы,паважаныя,схадзице у Курапаты,потым распавядзеце,як там было... А у Курапаты ходзяць не тольки 2.11, а на Талаку прыбираць смецце, касиць траву,садзиць кветки,etc. на працягу года.

Ответить
0 +
Бульбацішка Бульбарына, 10:11, 2.11

Аднойчы бульболаг Бульбавусаў зайшоў да паэта-бульбалітыка Бульбяева, абодва храпнулі трошкі бульбагону, закусілі бульбятнікам і пачалі складаць слоўнік сучаснай бульбарускай мовы. Пачалі з літары "Б". І вось што атрымалася...

Бульбанаўт (Пётр Бульбук)
Міжнародная Касмічная Бульбастанцыя

Бульбасховішча, Бульбабанк, Бульбанальная Бульбіятэка

Бульболаг з паэтам-бульбалітыкам пагарталі бульбапрэссу...

З бульбазэты Бульбастэрства Бульбароны "Ва Славу Бульбятніка":
"у адпаведнасці з д'ябальскім планам Пуціна "Бульбаросса" у бульбадром горада Бульбабруйску убульбіліся 12 бульбаросскіх бульбазнішчальнікаў"

З крымінальнай хронікі агенцтва бульбавін "Бульбавіны.Бай.Баюшкі.Баю"
"23-х гадовая бульбапані атрымала моцныя апёкі лушпаек у бульбалярыі "Смажанка""

"Бульбастэрства Бульбароўя абурана фактам збіцця бульбадоктара бульбахворымі у гарадзкой бульбаклініцы №12. Пацярпелы адмаўляўся штэмпелеваць бульбацэпты для бульбатэкі, з-за чаго некаторым бульбахворым нехапіла бульбабіётыкаў"

Бульбамогілкі
Бульбажынкі

Бульбабаба, бульбадзед, бульбяняткі

Бульбакрама
Бульбавозера

Бульбачанскі Край

БульбаССР, Бульбастан

Бульбагога, бульбасцёл,
ЦыБульбяршы Бульбарх Маскоўскай ЦыБульбархіі,
Цыбульбарх Менскі і Слуцкі з Растоўскіх і Данецкіх

Бульбатрыцый
Бульбатат Бульбаляменту
Бульбанатар Бульбаляменту

грамадзкая кампанія "Не бульбачы!" паэта-бульбаголіка Бульбяева звярнулася да жыхароў Бульбятніка з заклікам "Еш Бульбу!"

"У дзяржаўнай установе бульбасветы "Бульбашкола №1" бульбастаўнік пабіўся з бульбачыцелем на вачах у бульбагога з-за бульбаўкі да бульбаплаты"

"Бульбакеісты Бульбоўніка атрымалі бліскучую перамогу над зборнай Бульбастану на Бульбарэне. Бульбакубак капітану каманды Бульбоўніка урачыста уручыў вядомы бульбамэн, бульбанат і бульбонсар Чыж"

"Падчас Міжнароднага Бульбанату Бульбастану па бульбакею у прыватную бульбахату вядомага менскага таксіста Леніка Кулакова уварваліся два бульбацаі Бульбастэрства Бульбяных Спраў і нанеслі абульбеўшаму гаспадару удар у грудзі. Бульбасуд Бульбянскага раёну Менска выпісаў Кулакову 10 сутак у вядомым Бульбаторыі на Акрэсціна для папраўкі бульбароў'я. Бульбацоўніку Бульбастэрства Бульбяных Спраў, які выцяў ручку аб Лёніка, налажылі гіпс на кулак у шпіталі Бульбастэрства Бульбаспраў."

"Гандлярка бульбакрамы "Бульбарэнне", адмовілася адрэзаць бульбянчуку Бульбянаву кавалак бульбячыны, з той нагоды, што апошні ня любіць Бульбачэнко, не глядзіць каналы БульбаГнус, БульбаТВ і Бульба24 і ня хоча купляць грэчку з партрэтам бульбараліссімуса Бульборава."

І тут бульбагон скончыўся..(

Ответить