27 апреля 2024, суббота, 21:11
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 12
+74 +
divide et impera , 21:25, 5.04

В свое время(14 декабря 1939г.) СССР был исключен из Лиги Наций за развязывание войны с Финляндией. Федераша - преемница совка продолжает свой "особый"путь...

Ответить
+76 +
ggg, 21:36, 5.04

Я не понимаю, почему россия все еще не исключена из ООН?
Пусть этот процесс нельзя провести мгновенно, но лишить права голоса
необходимо прямо сейчас!

Ответить
+29 +
Вася, 22:28, 5.04

ООН - гнилая организация.
Ей нужна модернизация.

Ответить
+41 +
ПЕНЬсіянер, 22:01, 5.04

Прыемна ізноў бачыць і чуць гэтага легендарнага чалавека. Для маладых нагадаю, што менавіта Ландсбергіс- былы заснавальнік і першы старшыня народнага фронту Літвы. Ён стаў галоўным героям, калі ў саветскі час коштам неверагодных намаганняў з іншымі аднадумцамі з Латвіі, Эстоніі і Літвы здолелі разарваць саветска- камуністычныя ланцугі і вырваць свае прыбалтыйскія краіны на волю. Абыйшлося ўсё гэта малай крывёю.
Падтрымліваю і сёняшнія справядлівыя словы Вітаутаса, адносна таго, што агрэсіўныя фашыстскія дзеянні Расеі супярэчаць патрабаванням Устава ААН. Таму такім краінам там не месца!

Ответить
-57 +
Witex, 22:21, 5.04

Забыли у жмуда спросить! Смотри в свою сторону, Самогития, получившая от рашек Виленскую землю! Памятник России поставьте, а не тявкайте, как моськи!

Ответить
+4 +
Взгляд со стороны, 4:26, 6.04

Вы меня конечно очень извините, но тут мне поговорка приходит на ум:

"Кто о чём - а вшивый о бане".

Ответить
+4 +
Баба Дуня, 5:26, 6.04

Спадар маскаль "Witex"! Расія помніка не заслугоўвае. А толькі асінавы кол! Але дзякуй і за тое, што Вы прызнаяце яе ўжо нябожчыцай.

Ответить
+1 +
Witex, 12:50, 6.04

Баба Дуня, калi я спадар маскаль, то Вы - спадарыня жмудзiнка. Мяне гэта вельмі абразіла. Увесь мой род з беларускай-літвінскай зямлі. У былы час асінавы кол за гэта быў бы ў вашых грудзях :) Маскалія не заслугоўвае помніка, сапраўды, але для мяне і спадар Ландсбергіс i другiя жмуды на адным узроўнi з маскалямі. Вы проста скажыце жмуду пра каранi беларусаў у ВКЛ і вы зразумееце, хто фашыст, i каму не месца ў ААН. Таму, Баба Дуня, чытайце ўcё бачучы не адных маскалёў! Ім, несумненна, не месца ў ААН. Усяго Вам добрага!!!

Ответить
+3 +
Каваленка, 23:30, 5.04

Помнiк рашке толькi мы не павiнны ставiць, бо за тое, што мы ордарашке бiлi морду яна падзялiлася нашымi землямi i гicторыяй з сабой i усiмi нашымi суседзямi. I яны цяпер час ад часу на нас падрохiваюць разам з маскалямi, бо не хочуць вяртаць нашыя землi з нашымi асiмiляванымi людзьмi гicторыяй, гicтарычнымi aсобамi i назвай ВКЛ. Але самыя прадуманыя уроды гэта маскалi, бо хаваюць сваю подлась за псеудабрацкасьцю, каб мы па годнасьцi зноу iхнюю ардынскую шызоiдную морду не набiлi.

Ответить
+4 +
Земляк, 7:04, 6.04

Да лапотная Россия из - за своих руководителей которое столетие подряд.
А с ООН её нужно было давно вышвернуть, тогда бы ООН имела большую значимость. Не зря же говориться: пусти свинью под стол, так она залезет на стол.

Ответить
+3 +
belarus, 7:53, 6.04

забыли у московского ворья спросить без рода без племени, которое свои земли получила уничтожением и ограблением местных племен и которому ничего не пренадлежит, что оно пытается выдать за принадлежащее им.

Ответить
+2 +
влад, 8:30, 6.04

Что же ты "мил человек" так слюной брызжешь? Не хамствуй, не уподобляйся, высказывай свое мнение культорно!

Ответить