5 мая 2024, воскресенье, 9:56
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 24
+96 +
Беларусь, 11:36, 17.07

Пошли вон, ватники!!!!

Ответить
+2 +
пап, 16:47, 17.07

Зачем они нам, своих русаков хватает...

Ответить
+77 +
asdfasdf, 11:39, 17.07

ни понял.... а накой эти рюзкие тут нада?

Ответить
+5 +
Ну, 16:22, 17.07

Каб беларусаў на Каўказ адправіць.

Ответить
+91 +
Ян, 11:41, 17.07

НАХРЕНА ОНИ НАМ ТУТ ЗДАЛИСЬ, ВАТНИКИ СМЕРДЮЧИЕ.

Ответить
+19 +
asma000, 11:41, 17.07

А почему именно про курян статья?

Ответить
+21 +
Kastus, 11:43, 17.07

ВСЕМ!!! ВСЕМ!!! ВСЕМ!!! ВНИМАНИЕ!!!

Генеральная Ассамблея ООН : Ввод миротворческих сил ООН в Украину,БЕЗ участия россии.Люди, мы уже собрали больше 50 тысяч обращений в совбез ООН с просьбой признать путлера- военным преступником! Спасибо всем, кто откликнулся,кто не поленился зайти на сайт и кликнуть мышкой! Теперь собираем подписи прямо в генассамблею ООН с просьбой ввести миротворческие войска (БЕЗ парашинских), чтобы помочь нашим ребятам и очистить страну от этой пропулеровской мрази НЕ будьте равнодушными! Надеемся, что это поможет! Весь мир принимает участие в сборе подписей. Зайдите на сайт,посмотрите, сколько людей поддерживает нашу страну в борьбе с рашизмом!!!
https://secure.avaaz.org/ru/petition/Generalnaya_Assambleya_OON_Vvod_mirotvorcheskih_sil_OON_v_Ukrainu/?dWFPihb

Ответить
+7 +
***, 12:40, 17.07

Петиции такого рода следует переводить на английский.

Ответить
+21 +
Tuk, 11:49, 17.07

А хрена курвяням делать у нас?

Ответить
+31 +
leo44, 11:57, 17.07

Гэта азначае, што Беларусь ужо у складзе Расеi ...без усялякiх афiцыйных далучэнняу....дачакалiся....

Ответить
+36 +
!, 12:05, 17.07

Ну вось вам і акупанты. Так што Зянон мае рацыю. Рыхтуйцеся.

Ответить
+8 +
саша, 12:18, 17.07

здравствуй дедаўшчына-кацапшчына

Ответить
+12 +
я, 12:20, 17.07

Не... Ну может опечатка? Как это призывники из Курска будут служить в Беларуси?

Ответить
+20 +
Ілля, 12:22, 17.07

Навошта чужаземцы на нашай зямлі? Ды прычым, яшчэ і з фашыстскай схільнасцю.

Ответить
+14 +
radical, 12:23, 17.07

НИКАКИХ МИРОТВОРЦЕВ ООН!
ДО ПОЛНОГО РАЗГРОМА СЕПАРАТИСТОВ.
я уверен что это левацкая провокация или
спецпроект российских органов.
Миротворцы закрепят статус кво- т.е. с захваченным
Донецком и Луганском, появится анклав в непонятной
ситуации...и это окажется ловушкой...по сути
признанием сепаратистов- так получилось в Ю Осетии,
Приднестровье...и не имеет значения чьи силы Российские или нет...
то что человек исползует слово поРашкинских сил- не должно вводить в заблуждение

Ответить
+14 +
слесарь, 12:26, 17.07

Перетрясти думу и совет федерации на предмет деток внуков зятьев и сразу все вакансии в красной армии закроются .Я 100 проц уверен что сынок жирика лебедев да и 95проц ему прочих никогда не служили но крови они хотят -нашей.МЛЯТЬ СЕЙЧАС БЫ ЭТОГО Федорова или Глазьева на Украину

Ответить
+17 +
ВасЯ, 12:37, 17.07

Допрыгается зачОс с ватникми.

Ответить
+4 +
Ага, 13:48, 17.07

Акупацыя працягваецца.

Ответить
+7 +
qwe, 12:43, 17.07

пушечное мясо

Ответить
-4 +
евв, 13:22, 17.07

Я служил в Минске 78-80,курских много было и тогда.

Ответить
+1 +
Скрытый Гость, 14:00, 17.07

Всё ясно,для того,чтобы спровоцировать войну,этих сил будет достаточно!И Беларусь вновь станет полигоном для имперских российских войск.

Ответить
+2 +
язафат, 14:33, 17.07

Тут и своих курян,курвян и алкашей хватает,

Ответить
+1 +
5 капеек, 16:36, 17.07

нас таксама анэксавалі, як і крым, толькі ціха, каб ніхто не здагадаўся

Ответить
+4 +
Вось што піша патрыёт Беларусі. Хочацца, каб гэтага ўсяго не было, але...яно ёсць ужо..., 17:00, 17.07

БІЦЬ ФАШЫСТАЎ-МАСКАВІТАЎ

Назіраючы расейскую палітыку за апошнія 20 гадоў, фашызацыю ўлады і грамадзтва, мы прыходзім да высновы, што вайна з рускім фашызмам, практычна, непазьбежная. Нападзеньне на Украіну, анэксія Крыма, дыверсійная гібрыдная вайна на паўднёвым усходзе Украіны – усё паказвае на тое, што Расея пачала сваю тыповую мангалоідную палітыку агрэсіі і захопу чужых зямель. Ужо прыдуманыя так званыя “ворагі” Расеі, працуе фантастычная па ілжывасьці сістэма дэзінфармацыі, падрыхтаванае акупацыйнае войска і ўзбраеньні.

Для масавай рускай сьвядомасьці заходні сьвет аб’явілі ворагам нумар №1, які, маўляў, падступна хоча зьнішчыць Расею, навязаць свае збочаныя паняцьці і стварыць грамадзтва “піндосаў” (гэта значыць палавых збачэнцаў).

Іронія ў тым, што крамлёўскія прапагандысты дакладна намацалі балявую кропку лібэральнай цывілізацыі Захаду (зразумелую для масавай сьведамасьці расейцаў) і ставяць гэбоўскую Расею ў пазыцыю збавіцеля чалавецтва ад “ружова-блакітнай чумы”, “сусьветнага таемнага ўраду”, “жыда-масонскай фінансавай змовы” і т. п.

Як і ў 40-х гг. мінулага стагоддзя, народы апынуліся паміж вельмі абмежаваным выбарам паводзін. Агрэсія пуцінскай Расеі нясе страту незалежнасьці, нацыянальнай тоеснасьці і свабоды. Збліжэньне з Захадам небясьпечнае стратай традыцыйных народных, рэлігійных каштоўнасьцяў і маральным разбурэньнем асобы.

Тым ня менш дэмакратыя, апора на законы і супраца з Захадам даюць большыя магчымасьці манэўру і разьвіцьця, чым расейская акупацыя, пасьля якой усялякае нацыянальнае разьвіцьцё будзе ўвогуле спынена і нацыя вынішчана. Але ў любым выпадку апора павінна быць на свой народ, на сваю дзяржаву, на нацыянальныя інтарэсы, мову і народныя каштоўнасьці.

Сытуацыя паварочваецца цяпер для беларусаў практычным бокам. Трэба рэальна рыхтавацца да вайны, бо Расея рыхтуецца. Беларускім інтэлектуалам трэба ўсё рабіць, каб зьменшыць уплыў рускай фашысцкай прапаганды і дэзінфармацыі. Усім здольным змагацца трэба назапашваць зброю, рыштунак і выбухоўку. Групы – ня больш 3-х чалавек (ідэальна – 2-х). Ніякіх дзеяньняў. Быць гатовымі на пэўны час. І трэцяя задача – трэба дапамагаць украінцам у іх змаганьні і барацьбе з рускімі акупантамі за свабоду і незалежнасьць Украіны. Трэба ўспрымаць гэта як наш беларускі салідарны абавязак. У нас з украінцамі адзін вораг і адна пагроза з Усходу.

Канкрэтна – трэба ехаць на Украіну, фармаваць беларускія дабраахвотныя баявыя групы, уступаць ва ўкраінскія няўрадавыя ваенныя аб’яднаньні (“Данбас”, “Азоў”, “Айдар”) і біць фашысцкага акупанта-маскаля, пакуль ён не сканае на пакутнай зямлі Украіны.

Жыве Беларусь! Слава Украіне!

14 ліпеня 2014 г. Зянон ПАЗЬНЯК

Ответить