2 мая 2024, четверг, 20:45
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Умер Анатолий Грицкевич

21

Сегодня вечером, 20 января, на 86-м году жизни умер доктор исторических наук, профессор Анатолий Грицкевич.

Комментарии 21
+52 +
Татьяна, 21:11, 20.01

Глубокие соболезнования родным и близким.

Ответить
+18 +
Дзед-Барадзед, 23:06, 20.01

Дзякую спадару Грыцкевiчу за яго працы i выданнi, якiя паўплывалi на маё самавызначэнне ў гэтым сьвеце, i якiя наблiзiлi мыня да маёй бацькоўскай Спадчыны - да Беларусi, нашай агульнвай гiстарычнай Лiтвы.

Дзякуй. Мае спачуваннi.

Ответить
+25 +
(((, 21:14, 20.01

когда-то он преподавал историю.На первой сессии получила у него *отлично*. Еще со студенческих пор запомнился как неординарный человек.

Ответить
+41 +
тт, 21:15, 20.01

Соболезнование семье , всем нам. Уходят лучшие люди Беларуси, настоящие патриоты .Скорбим.

Ответить
+33 +
Svoboda, 21:21, 20.01

Вічна пам'ять... Живе Біларусь!

Ответить
+38 +
Вiктар, 21:22, 20.01

Светлая память о светлом человеке, настоящем интеллигенте, ученом и патриоте.

Ответить
+26 +
Тодар, 21:24, 20.01

Вечная памяць.

Ответить
+28 +
Анатолий, 21:26, 20.01

Царство небесное!

Ответить
+47 +
Алесь-2, 21:29, 20.01

Вялікая страта для Беларусі ! Ад нас пайшоў у лепшы сьвет Чалавек, патрыёт, навукоўца, Выказваю спачуваньне родным, блізкім,

Ответить
+9 +
шастой микрафон, 21:58, 20.01

спачуванне сям'і і блізкім.............

Ответить
+8 +
blr-usa, 21:57, 20.01

Светлая Память!

Ответить
+11 +
Ігар, 22:48, 20.01

Не дачакаўся нашай перамогі. Вечная памяць, спадар Анатоль

Ответить
+10 +
тутэйшы, 22:56, 20.01

Вечная памяць удзячных калег, сяброў і нашчадкаў!
Мы запомнім Вас, шаноўны спадар Анатоль, як сапраўднага барацьбіта, які мужна бараніў Бацькаўшчыну ў самыя яе цяжкія часы! Вашы справы і мары пра вольную еўрапейскую Беларусь жывуць у нашых сэрцах і вядуць нас да перамогі!

Ответить
+11 +
Rex Alherd, 23:03, 20.01

Вечная памяць і зямны паклон

Ответить
+10 +
Nadya, 23:16, 20.01

На его лекции и семинарские занятия всегда ХОТЕЛОСЬ идти! С тех пор прошло почти 20 лет, а в памяти, как только недавно. Великий историк и человек!

Ответить
+10 +
911, 23:23, 20.01

і ен цяпер гісторыя. Пакойся з мірам, ЧАЛАВЕК.

Ответить
+1 +
Бенедзікт, 0:13, 21.01

Вечная памяць беларускаму патрыёту, навукоўцу. Спачуваньні родным і блізкім.

Ответить
+1 +
Вдогонку, 2:16, 21.01

Царствие Небесное......
Преподавал у нас Историю СССР. Умница,эрудит и вообще неординарный человек....БЫЛ.

Ответить
+1 +
Сяржук, 2:42, 21.01

Цудоўнейшы БЕЛАРУС. Вельмі шкада. Спачуванне родным і блізкім. Няхай пухам будзе наша родная зямелька.

Ответить
+2 +
Моисей, 5:33, 21.01

Ушел из жизни человек, который занимает большое место в истории Беларуси.

Никогда не забудется его и других белорусских ученых оценка книги "Война по законам подлости" - сборника антисемитских материалов.

К сожалению, судебная система Беларуси, прокуратура имеют мнение отличающающеся от оценки профессионалов высочайшего уровня.

Соболезнования родственникам покойного.

Моисей

Ответить
+2 +
гетман Астрожскі, 10:30, 21.01

Гонар і годнасчь Беларусі! Гэта вялікая страта для нас. Смуткую.

Ответить