29 апреля 2024, понедельник, 23:20
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 19
+114 +
Сяргей, 22:16, 21.03

Такія людзі патрэбныя нашай краіне! Жыве Беларусь!

Ответить
+91 +
лысый, 22:38, 21.03

Глеб,я пайду разам з табою,цягнiкi пад адхон пускаць.

Ответить
+4 +
Бефар., 13:05, 22.03

толькі не папутай нашы цягнікі з расейскімі...

Ответить
+26 +
Наталля, 0:25, 22.03

Якая цудоуная мова!Дзякую,Глеб за яе распаусюджванне.Было вельмi прыемна чытаць гэтае iнтерв' ю.

Ответить
+22 +
сергей, 0:27, 22.03

я с вами мужики

Ответить
+17 +
Папа Витя , 0:38, 22.03

Такие партизаны нам нужны ))))

Ответить
+13 +
дя Дуля з балотнай вёсачкі Менск, 1:23, 22.03

Са зборніка “Косаўскі зшытак”.

"Сардэчная песня".

Заціхлі працы…
Звечарэла над сялом…
СтарАя бабка песню павяла ў цішЫ,
пра Час,
калі сямнаццаць ёй былО,
з каханнем –
якое немагчыма затушыць…

Пад яблыняй сядзеў я на двары,
і пра жыццёвы шлях,
пад песню бабкі,
думаў…
Жыццёвы шлях бабулечку стаміў,
і вечар крышачку змарыў…
Шчаслівым сумам
плыў над вёскай бабкін успамін…
*+*
23 студзеня 2015г.

© Copyright: Олег Буйницкий, 2015
Свидетельство о публикации №115022305545

Ответить
+30 +
Ромыч, 1:33, 22.03

Цалкам згодны з тым, што беларускi дыктатар проста знiшчыу нашу мову. Пасля яго адстаукi трэба адрадзiць нашу мову. Нация не может называться нацией, если у неё нет своего языка. ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!!!!!

Ответить
+22 +
radical, 2:15, 22.03

ну парoвозы под откос- это просто,
а вот остановить тех кто российские флаги раздаёт или продаёт,
сделать так чтобы россияне думали как себя вести в гостях- на это
готовы???

Ответить
+34 +
Дзед Талаш, 3:43, 22.03

Уважаемые партизаны, а также уважаемые чиновники. Давайте разберемся в одном вопросе.
На автостанция "Юго-Западная", Минск. вывешено порядка десяти плакатов к 70-летию Победы над гитлеровской Германией во Второй Мировой Войне с неоднозначными символами, а именно т.н. "георгиевской лентой".
Мы знаем, что символом Победы явлеется только Знамя Победы. Не так ли.
Т.н. "георгиевская лента" :
1. Применялась в Россииской империи в связке с Георгиевским крестом. Кавалером его являлся гениальный полководец Суворов, потопивший в крови крестьянские восстание в Беларуси.
2. Применялась в РОА Власова, воевавшей на стороне немецко-фашистких захватчиковв связке с Георгиевским крестом.
3. Применялась российскими добровольцами и регулярными войсками без опознавательных знаков в АР Крым в Украине в феврале-марте 2014, как это стало известно из фильма "Крым. Путь домой" и нерегулярными российскими войсками и сепаратистами на востоке Украины.
Может ли этот символ тиражироватся на наших улицах по случаю празднования 70-летия Победы в свете последних событий в Украине.
P.S: Лента к Ордену Славы имела на две светлые полосы по краям больше и применять её разрешалось только с орденом, имея на то удостоверение.

Ответить
+26 +
Славяне, 8:17, 22.03

Ощущаю что будет сдвиг в этом году,семейка Лукашенок бегите пока ,есть возможность к Путину и Бикиева в чемодан засуньте,может вас к Януковичу подселят,одного поля ягоды.Изгои м@ть вашу.

Ответить
+28 +
беларус, 8:37, 22.03

Глеб, ты не адзін такі. Такіх ужо тысячы, дзясяткі тысяч. Тых, хто гатовы ўзяць у рукі зброю і абараняць Беларусь, свой маёнтак.

Ответить
-16 +
стрелок, 8:46, 22.03

Выходит партизан из леса,навстречу бабка. Он спрашивает у нее:
-Бабка,немцы есть ?
-Да нет сынок,война 70 лет назад закончилась
-От елы-палы,а я до сих пор поезда под откос пускаю.....

Ответить
+13 +
Волас, 8:46, 22.03

А я хочу мира. Пусть никогда не гибнут люди ,и в танках, и в поездах.

Ответить
+19 +
бойкот, 9:33, 22.03

Ходил на курсы. Огромное спасибо Глебу и Алесе. У жыці так сама пачаў мовіць на мове. Але пішу з памылкамі, таму прашу выбаченне за гэта.

Ответить
+9 +
Вольга, 11:01, 22.03

Глеб!Вельми радуе,што есць моладзь,якая адрадже родную мову..Кали есць жадаючыя ведаць мову у Брэсце,з задавальненнем дапамагу безкаштоуна.Асаблива прыемна было б рабиць гэта для дзяцей.Дзякую,Глеб !

Ответить
+14 +
Сяржук, 11:59, 22.03

Волас, 8:46, 22.03
А я хочу мира. Пусть никогда не гибнут люди ,и в танках, и в поездах.
---------------------------------------
Хочаш міру седзячы дома??? А дачакаешся вайны!
За Мір патрэбна змагацца штодзённа, а не штаны праціраць!

Ответить
-3 +
Войтехович, 19:54, 22.03

Ребята, я все жизнь прожил в Беларуси , но не понимаю по -белорусски, пишите на русском. Будем переписываться.

Ответить
0 +
Ганулька, 12:18, 23.03

Мне падабаецца чытаць Данцову па-руску, а таксама Быкава i Караткевiча па-беларуску, адно другому не перашкаджае.
Глебу вялiкi дзякуй за яго працу i яго прынцыповасць.

Ответить